قوانین و مقررات

قوانین و مقررات استفاده از نرم افزار ویزیتان

از شما کاربر گرامی برای مراجعه به این صفحه و مطالعه ضوابط و قوانین ویزیتان تشکر می کنیم. کلیه ضوابط، شرایط و قوانین ذکر شده از این صفحه برای تمامی بخش‌ها، زیرمجموعه‌ها، نرم افزار موبایل، روبات تلگرام و تمامی صفحات اینترنتی مرتبط با وبسایت اعمال می شود. فرض اولیه بر این است که شما قبل از استفاده از وب سایت و خدمات آن به این صفحه مراجعه و تمامی موارد ذکر شده را مطالعه نموده اید. در نظر داشته باشید این قوانین منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف‌کننده می باشد. قوانین نوشته شده در این صفحه ممکن است در طول زمان تغییر کنند، در صورتی که در شبکه های اجتماعی، خبرنامه عضو می باشید به صورت خودکار از تغییرات مطلع خواهید شد. اما کاربران باید در طول دوره های زمانی مختلف به این صفحه مراجعه و ضوابط و قوانین را طبق آخرین تغییرات مطالعه نمایند.

اصطلاحات و تعاریف

ویزیتان: ویزیتان یک سامانه و نرم افزار کاربردی آنلاین است که ارائه دهنده اطلاعات مکانی و توصیفی و سفارشات اصناف هدف برای فروشندگان و توزیع کنندگان کالاهای مجاز بوده و امکان بازدید و ارتباط آنلاین بین فروشندگان و خریداران کالاهای مجاز و نیز ثبت هوشمند سفارش کالا را میسر می سازد. ارائه خدمات متنوع دیگر از قبیل انتشار آگهی های تبلیغاتی کالاها، سیستم ردیابی ویزیتورها، راننده ها و سایر پرسنل، نقشه های بروز شهری، قابلیت ایجاد و مدیریت باشگاه مشتریان، مسیریابی، امتیازدهی، ثبت نظر و استفاده همزمان از چند مرجع نقشه از جمله امکانات ویژه سامانه ویزیتان میباشد.

کاربر: شخص حقیقی یا حقوقی استفاده کننده از نرم افزار ویزیتان میباشد که میتواند در قالب مدیران اصناف، مدیران شرکت های پخش و یا اشخاص عمومی از خدمات نرم افزار بهره مند گردد.
کیف پول: مبلغی است که کاربران درخواست کننده در حساب کاربری خود به صورت هزینه ی آبونمان و نیز بصورت هزینه ی دریافت اطلاعات و سفارشات اصناف به منظور استفاده از خدمات نرم افزار ویزیتان باید بپردازند . این مبلغ به صورت پرداخت از طریق سامانۀ بانکی و کارت‌های عضو شبکۀ شتاب طبق شرایط و مقررات حاضر منظور و محاسبه خواهد شد و به هیچ عنوان قابل استرداد نخواهد بود.

 حساب کاربری: حسابی است که اشخاص برای استفاده از خدمات ویزیتان در اپلیکیشن ویزیتان اطلاعات خود را ثبت کرده‌اند و در بین عموم کاربران با این اطلاعات معرفی و شناخته میگردد.

 قرارداد: به مجموعه شرایط توافق شده به‌صورت مکتوب و یا پذیرش آنلاین از طریق اپلیکشین فیمابین ویزیتان و کاربر استفاده کننده از سامانه اطلاق میگردد که مطابق آن، دسترسی به امکانات و خدمات لازم جهت استفاده از نرم افزار ویزیتان میسر میگردد.

دستورالعمل‌ها: کلیه اطلاعات تخصصی راجع به اطلاعات مندرج در متن قرارداد هستند که به‌صورت مکتوب پیوست قرارداد بوده و جزء لاینفک قرارداد هستند و اجرای تمامی آن‌ها برای تأمین‌کنندگان لازم‌الاجرا خواهد بود.

ماده ۱ : تعهدات کاربر:

۱-۱- با توجه به اینکه اطلاعات اصناف شهر دائم در حال تغییرات بوده لذا سامانه ویزیتان هیچ تعهدی در کامل بودن اطلاعات اصناف سطح شهر را نداشته و صحت و دقت اطلاعات خود را ۹۱ درصد اعلام میدارد. شایان ذکر است که تمامی اعضای تیم ویزیتان تلاش خود را جهت بالابردن سطح دقت و صحت و بروزبودن اطلاعات اصناف شهر طی  دوره های زمانی ۳ ماهه انجام میدهند.

۱-۲- شما به عنوان یک کاربر می پذیرید که مبلغی که در ازای خرید اشتراک از سامانه ویزیتان می پردازید صرفا برای دوره زمانی انتخابی میباشد و پس از پایان دوره زمانی انتخاب شده می بایست  نسبت به تمدید اشتراک خود اقدام نمایید.

۱-۳- امکانات و خدمات قابل ارائه ویزیتان به کاربران صرفا بر اساس سطح دسترسی های خریداری شده میباشد و چنانچه به سرویس جدیدتر و یا تمدید اشتراک خود نیاز داشته باشند می بایست نسبت به پرداخت مبلغ محاسبه شده اقدام نمایند.

۱-۴- با توجه به اینکه نرم افزار ویزیتان برای اولین بار است که در ایران اجرایی شده است لذا امکان رخداد اختلال در اپلیکشین وجود خواهد داشت بنابراین کاربران می بایست نسبت به این موضوع صبر و بردباری داشته باشند. بدیهی است چنانچه اختلالی در نرم افزار رخ دهد مدیریت ویزیتان تمام تلاش خود را خواهد نمود تا در اسرع وقت نسبت به رفع آن اقدام نماید و از طرفی مدت زمانی که سیستم دچار اختلال بوده را به مدت زمان اشتراک کاربران اضافه نموده تا کاربران عزیز رضایت کافی از نرم افزار را داشته باشند.

۱-۵- کاربر موظف به حفظ اسرار و اطلاعات دیگر کاربران می باشید و حق هرگونه به اشتراک گذاری اطلاعات کاربران را در
جاهای دیگر و با افراد دیگر نخواهید داشت.

۱-۶- کاربر موظف است نسبت به حفط اطلاعات حساب کاربری خود اقدام نماید و از واگذاری اطلاعات حساب کاربری خود به هر شخص حقیقی و حقوقی دیگری خودداری نماید بدیهی است در صورت مشاهده تخلف اشتراک کاربر مسدود خواهد شد و کاربر حق هیچگونه اعتراضی را نخواهد داشت.

۱-۷- کاربر موظف به رعایت حقوق شهروندی و آداب اخلاقی اجتماعی مذهبی جمهوری اسلامی ایران می باشد و از ایجاد مزاحمت برای هریک از کاربران سامانه ویزیتان خودداری نماید.

۱-۸- شما با قبول ضوابط و مقررات ویزیتان می پذیرید که به حریم شخصی افراد احترام بگذارید و از اطلاعات شخصی آنها هیچگونه سوء استفاده­ای ننمایید و اگر در حین استفاده از نرم افزار ویزیتان هرگونه مزاحمت و آزاری برای دیگر شهروندان بوجود آورید مسئولیت آن به عهده خود شما خواهد بود و اشتراک شما توسط تیم ویزیتان مسدود خواهد شد.

۱-۹- کاربر متعهد می گردد مشخصات، شماره تماس و آدرس کاربرانی را که از طریق نرم افزار ویزیتان به وی معرفی شده اند، را صرفا جهت توسعه بازار خود استفاده نماید و از هرگونه سوء استفاده احتمالی خودداری نماید.

۱-۱۰- در صورت بروز هرگونه درگیری و مشاجره با کاربران سامانه ویزیتان ، نرم افزار ویزیتان هیچگونه مسئولیت حقوقی و کیفری نخواهد داشت و کلیه عواقب درگیری و مشاجره به عهده کاربر خواهد بود.

۱-۱۱- کاربر متعهد میگردد  که هیچگونه ادعای حقوقی نسبت به سرویسها و خدمات ویزیتان در هیچ زمینه ای نخواهد داشت.

۱-۱۲- برای استفاده از خدمات ویزیتان لازم است که هر کاربر درخواست کننده اعم از شخص حقیقی و یا حقوقی یک حساب کاربری در نرم افزار بسازد. برای استفاده از خدمات ویزیتان کاربر مذکور باید اطلاعات خود را در حسب کاربری وارد نماید و نسبت به پرداخت حق اشتراک بسته به سطح دسترسی های انتخاب اقدام نماید.

۱-۱۳-  کاربران می‌پذیرند اطلاعات خواسته شده را به صورت صحیح و به‌ روز در نرم افزار وارد کنند و مسئول عدم صحت اطلاعات اعلام شده شخص کاربر می‌باشد. در صورت اثبات خلاف این موضوع، مجموعه ویزیتان مجاز به پیگیری قضایی و قانونی نزد مراجع ذیصلاح می‌باشد.

۱-۱۴-  کاربران متعهد می‌گردند که صرفا با شماره همراه متعلق به خود نسبت به ثبت نام در نرم افزار ویزیتان اقدام نمایند. در غیر این صورت در برابر شخص ذینفع صاحب شماره تلفن تماماً مسئول بوده و مجموعه ویزیتان به محض آگاهی از این موضوع نسبت به مسدود سازی و  لغو عضویت کاربر مذکور اقدام خواهد نمود.

۱-۱۵- مسئولیت حفظ امنیت اطلاعات حساب کاربری از جمله نام کاربری و رمز عبور به عهدۀ کاربران است. در صورت مفقود شدن یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، کاربر مذکور موظف است در اسرع وقت موضوع را به اطلاع شرکت برساند. بدیهی است تا زمانی که اطلاع‌رسانی به شرکت انجام نشده است، مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام شده و می‌شود به عهدۀ وی خواهد بود.

۱-۱۶- کاربران حق ندارند به اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر اجازه استفاده از حساب کاربری خود را بدهند یا حساب خود را به شخص حقیقی یا حقوقی دیگری منتقل کنند. در مورد کاربر شخص حقوقی نیز، مسئولیت‌های قانونی بهره برداری از خدمات ویزیتان متوجه مدیران مجموعه‌های مذکور خواهد بود و اکانت کاربر مسدود خواهد شد.

۱-۱۷- در شرایط خاصی ممکن است از کاربر برای استفاده از خدمات، درخواست احراز هویت شود، در چنین شرایطی اگر کاربر اطلاعات کافی در اختیار شرکت قرار ندهد، شرکت می‌تواند حساب کاربری وی را مسدود کرده و از ارائۀ خدمات به کاربر درخواست کننده خودداری کند.

۱-۱۸- ممکن است بنا به مورد و حسب صلاحدید و تشخیص شرکت، از کاربران درخواست اطلاعات تکمیلی، ارائه مدارک و یا اصلاح اطلاعات موجود گردد. در این صورت کاربر مورد درخواست، متعهد به ارائه اطلاعات و یا اصلاح اطلاعات درخواستی در مدت اعلام و درخواست شده از سوی شرکت خواهد بود. در غیر این صورت شرکت می‌تواند حساب کاربری وی را مسدود کرده و از ارائۀ خدمات به کاربر مذکور خودداری کند.

۱-۱۹- با استفاده از خدمات ویزیتان کاربران می‌پذیرند و موظف می‌باشند که از ویزیتان برای انجام هیچ فعالیت غیر‌قانونی طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران یا خلاف شرع یا مخالف با عرف جامعه استفاده نکنند.

۱-۲۰- در صورتی که کاربران نسبت به سوءاستفاده از امکانات فراهم شده در خدمات ویزیتان در جهت منافع شخصی و یا آسیب اعم از مادی و یا معنوی به منافع شرکت اقدام نمایند، شرکت ضمن داشتن حق قطع خدمات و غیرفعال نمودن حساب کاربری، مجاز خواهد بود با مراجعه به مراجع قضایی و یا سایر مراجع ذیصلاح قانونی نسبت به مطالبه جبران خسارات وارده اقدام نماید.

۱-۲۱- کاربر متعهد است تمامی تغییرات، الحاقات و اصلاحاتی که توسط شرکت از طریق پیامک، ایمیل و یا نرم افزار ویزیتان در خصوص استفاده از خدمات ویزیتان و شرایط آن برای کاربر ارسال می گردد را مطالعه نموده و در صورت موافقت، آن را تأیید نماید. تأیید مزبور ممکن است در قالب یک علامت،کلمه، عدد، عبارت، یک نام تایپ شده و امثال آن به عمل آید که به سند مزبور الحاق می شود و همانند امضای دست نویس دارای آثار حقوقی است و امضاکننده را متعهد و ملتزم به مفاد سندی که به طریقه مزبور امضا نموده است، می نماید.

۲۲-۱- مسئولیت همۀ اقدامات و افعال کاربران که ناشی از عدم رعایت قوانین موضوعه جمهوری اسلامی ایران ازجمله قانون مجازات اسلامی (ارتکاب کلاه‌برداری) و قوانین مدنی (ورود خسارت به اموال کاربران) باشد، بر عهدۀ شخص متخلف بوده و شرکت هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال اعمال و افعال فوق نداشته و نخواهد داشت و شرکت می‌تواند ضمن غیرفعال کردن حساب کاربری متخلف، از طریق مراجع ذیصلاح، اقدامات قانونی را علیه نامبرده نسبت به احقاق حقوق قانونی شرکت به عمل آورد.

۲۳-۱- هرگونه اقدامی از سوی کاربر خرده‌فروش و کاربر تأمین‌کننده که منجر به ورود خسارت به شهرت، اعتبار و دارایی‌های شرکت شود تخلف از شرایط قراردادی و قانونی تلقی خواهد شد. شرکت این حق را برای خود محفوظ می‌داند که حساب کاربر را مسدود کند و در صورت نیاز، علیه شخص اقدام قانونی انجام دهد و خسارت و حقوق قانونی خود را مطالبه کند.

۲۴-۱- درصورتی‌که در حین توزیع و پخش، کاربر تأمین‌کننده نسبت به نقض تعهدات قانونی از سوی کاربر خرده‌فروش اطلاع پیدا کند، کاربر تأمین‌کننده متعهد به اعلام گزارش به مرکز تماس شرکت خواهد بود.

 ۱-۲۵- ویزیتان  ممکن است در قبال امتیازهای کسب شده کاربران کدهای تخفیف به کاربران ارائه نماید  که با وارد کردن این کدها در نرم‌افزار، درصدی از مبلغ خرید اشتراک و پورسانت سفارشات کاسته خواهد شد. نحوۀ ارائه این خدمات و تعیین مهلت استفاده از آن‌ها، منوط به تشخیص و صلاحدید مدیریت ویزیتان بوده و در صورت عدم تعلق کدهای مذکور، کاربر حق طرح هیچ‌گونه ادعا و اعتراضی را در این خصوص نخواهد داشت.

۱-۲۶- کاربر  می‌پذیرد اعتباری که در کیف پول خود دارد( مستقل از کد تخفیف ویزیتان) فقط برای استفاده از خدمات ویزیتان قابل استفاده است و امکان دریافت این وجه را به‌صورت نقد ندارد.

۱-۲۷- مسئولیت تأمین اینترنت و سخت‌افزار لازم و همچنین پرداخت هزینه‌های مربوط به آن‌ها برای استفاده از خدمات ویزیتان به عهدۀ کاربران است.

۲۸-۱- کاربران توافق می‌کنند جهت مبادلۀ آسان اطلاعات، همۀ تغییرات و الحاقیه‌های قوانین و مقررات حاضر اعم از تغییر و اضافه کردن شروط آن، ارسال اخطاریه و ابلاغیه‌های مربوط به شرکت، از راه دور و از طریق سامانه ویزیتان را تقبل نموده و  کاربران ضمن پذیرش اطلاع از شرط و روند اجرایی آن، موافقت خود را نسبت به اعمال شرط مذکور اعلام کنند..

۱-۲۹-  کاربران با عضویت در خدمات ویزیتان قصد و اراده خود را نسبت به پذیرش انعقاد هرگونه اقدام و عمل حقوقی ازجمله عقود و معاملات از راه دور و از طریق سامانۀ رایانه‌ای و الکترونیکی اعلام می‌کنند.

۱-۳۰- مجموعه ویزیتان هیچ تعهدی نسبت به کیفیت و سلامت محصولات و کالاهای بارگذاری شده در سامانه را نداشته و فقط به عنوان پل ارتباطی عمل نموده لذا خریداران محترم نسبت به کیفیت و سلامت و بهداشت محصولات دقت کافی را داشته باشند.

ماده ۲ : تعهدات ویزیتان

۲-۱- اطلاعاتی که توسط کاربران در اختیار ویزیتان قرار داده می‌شود اعم از اطلاعاتی که مستقیماً از سوی کاربران وارد می‌شود و اطلاعاتی که به صورت میدانی توسط کارشناسان ویزیتان برداشت میگردندو همچنین اطلاعاتی که به صورت خودکار و در نتیجۀ بهره برداری از خدمات ویزیتان در اختیار شرکت قرار داده می‌شود، مانند اطلاعات مکانی کاربر و اطلاعات مربوط به کسب و کار و… صرفا بین کاربران سامانه ویزیتان رد و بدل خواهد شد و برای کاربران غیر عضو در سامانه ویزیتان ارائه نمیگردد.

۲-۲-  ویزیتان متعهد می شود صحت و دقت اطلاعات را تا حد ممکن افزایش دهد.

۲-۳- ویزیتان با تمام امکانات خود ازجمله پشتیبانی، واحد رسیدگی به شکایات و فرآیند میانجیگری تمامی تلاش خود را جهت رضایت کاربران، رفع اختلافات ایجادشده در زمان ارائه و استفاده از خدمات ویزیتان بین کاربران و ایجاد صلح و سازش فی‌مابین آن‌ها می‌کند.

۲-۴- ویزیتان با استفاده از نظارت‌های خود و انجام نظرسنجی از کاربران تلاش می‌کند خدمات با کیفیت مطلوب به کاربران ارائه دهد.

۲-۵- ویزیتان تمام تلاش خود را در جهت فراهم نمودن امکان استفاده از خدمات نرم‌افزاری خود توسط دستگاه‌های کاربران محترم به کار می‌گیرد اما تضمینی نسبت به اجرا شدن آن روی همۀ دستگاه‌ها یا همۀ شبکه‌های ارتباطی (اینترنت، شبکۀ تلفن‌ همراه و …) نخواهد داد.

۲-۶- چنانچه هر یک از کاربران ویزیتان در زمان استفاده از خدمات آن با مشکلی مواجه شوند برابر شرایط فوق می‌توانند درخواست خود را از طریق واحد پشتیباین نرم افزار و یا فرم ثبت نظرو انتقاد ارسال نمایند.

۲-۷- ویزیتان به کاربران تأمین‌کننده بر اساس دسترسی های ارائه شده اجازه می‌دهد که در وب‌سایت، نرم‌افزار موبایل و یا سایر بخش‌های این سامانه، عکس، متن، فایل تصویری یا فایل‌های مشابه منتشر کنند. مالکیت هر مطلب (شامل متن، عکس، فایل تصویری و …) که به این شکل در خدمات ثبت شود همچنان متعلق به کاربران تأمین‌کننده خواهد بود؛ اما با ثبت آن‌ها در خدمات‌ مرتبط به ویزیتان کاربران این حق را به ویزیتان می‌دهند که آن‌ها را در هر مکان و هر زمانی به‌صورت دیجیتال یا چاپی برای هر نوع کاربردی منتشر کند. همچنین ویزیتان مجاز است حق انتشار این مطالب را به اشخاص حقیقی یا حقوقی دیگر منتقل کند.

۲-۸- ویزیتان  در شرایطی که به هر دلیل به این نتیجه برسد حضور یک کاربر می‌تواند برای شرکت یا سایر کاربران خطرناک باشد یا مطلوب نباشد، طبق صلاحدید و تشخیص خود حق حذف دسترسی کاربر مذکور به خدمات ویزیتان را دارد. در این صورت، کاربر حق طرح هیچ‌گونه ادعا و یا اعتراضی را نخواهد داشت.

۲-۹- ویزیتان متعهد می­‌گردد کلیه، نظرات و سؤالاتی که با توجه به مفاد این قرارداد ثبت‌شده باشد را، فارغ از بار مثبت و یا منفی آن، بررسی و پاسخ دهد.

ماده ۳ : مالکیت ویزیتان

۳-۱- مالکیت مادی و معنوی سامانه ویزیتان و تمام ملحقات آن (از جمله دامنه، نام، علامت تجاری و خدمات ارائه‌شده تحت این نام و …) متعلق به مجموعه ویزیتان میباشد

۳-۲- کاربران تنها اجازه‌ی استفاده‌ی محدود و غیرانحصاری از خدمات آن را تحت شرایط دسترسی های خریداری شده را دارند، بدون آن که این استفاده حقی برای آن‌ها نسبت به مالکیت نرم‌افزار ویزیتان یا سایر حقوق معنوی مربوطه ایجاد نماید یا اجازه‌ی استفاده از نام، علامت تجاری، لوگو و … را به آن‌ها اعطا نماید.

۳-۳- کاربران نمی‌‌توانند نرم‌افزارهای ویزیتان را تغییر دهند، بازتولید یا بازنویسی کنند یا از آن برای تولید یک برنامه‌ی مشابه استفاده نمایند.

۳-۴- کاربران نمی‌‌توانند برنامه را مشابه‌سازی کنند یا بخشی از برنامه را درون برنامه‌ی دیگری استفاده نمایند. مجموعه ویزیتان در شرایطی که به هر دلیل به این نتیجه برسد حضور یک کاربر می‌تواند برای شرکت یا سایر کاربران و شهروندان خطرناک باشد یا مطلوب نباشد، طبق صلاحدید و تشخیص خود حق حذف دسترسی کاربر مذکور به خدمات ویزیتان را دارد. در این صورت، کاربر حق طرح هیچگونه ادعا و یا اعتراضی را نخواهد داشت.

۳-۵- تمامی حقوق مالکیت معنوی کلیه محتویات وبسایت و نرم افزار های تلفن همراه و ربات تلگرام، پیج ایستاگرام، اطلاعات، طراحی، متون، گرافیک، نرم افزار، عکس، ویدئو، فایل صوتی و موارد مشابه و همچنین کدهای نرم افزاری بخشی از اموال مجموعه ویزیتان محسوب می شوند. کلیه محتویات مربوطه نیز مشمول قانون کپی رایت می شود.

ماده ۴ موارد فنی

۱-۴- کاربران حق ندارند هیچ‌گونه تلاشی در جهت استخراج سورس کد  نرم‌افزارهای ویزیتان شامل دیکامپایل، مهندسی معکوس یا فعالیت‌های مشابه انجام دهند؛ مگر اینکه اجازۀ چنین کاری به‌صورت قانونی صادر شده باشد.

۲-۴- کاربران مجاز نیستند با استفاده از روش‌های دیگر نسخۀ دیگری از خدمات ویزیتان را روی سرورهای دیگر ارائه کنند. همچنین کاربر مجاز نیست در نرم‌افزار ویزیتان یا در روش ارائۀ خدمات تغییر یا اخلالی ایجاد کند.

۳-۴-  کاربران حق ندارند نرم‌افزار یا اسکریپتی با هدف ایندکس گذاری  مطالعه یا هرگونه فعالیت داده‌کاوی روی خدمات اجرا کنند.

۴-۴- کاربران حق ندارند هیچ فعالیتی در راستای حصول دسترسی غیرقانونی و غیرمتداول به هیچ بخش از سامانۀ ویزیتان یا سامانه‌های مرتبط با ویزیتان انجام دهند.